Firma Mota Group odkupiła nazwę drona Lily, który narobił niedawno sporo zamieszania i postanowiła dokończyć projekt. Bezzałogowiec nie jest jednak taki jakiego oczekiwaliby nabywcy.

W 2015 roku jedna z firm zapowiedziała stworzenie kompaktowego drona z kamerą wideo, który służyłby nie tylko do zabawy, ale też amatorskiej fotografii i filmowania.

Projekt, który miał być finansowany z internetowej zbiórki, okazał się oszustwem. Mimo 3,4 mln dolarów, które udało się zebrać konstruktorom, dron nie pojawił się na rynku, zaś „inwestorzy” zostali bez pieniędzy i produktu. Do tej pory jedynie niewielka część z nich otrzymała wpłacone środki.

Sam dron jednak pojawi się na rynku. Projekt został przejęty przez Mota Group, które zamierza dokończyć prace i rozpocząć sprzedaż sprzętu. Lily Next-Gen nie będzie jednak taką samą maszyną jak oryginał. Wprawdzie nadal będzie mieć podobne malowanie i ma startować poprzez rzucenie go w powietrze, ale nie będzie wodoodporny. Posiadać ma za to kamerę 4K oraz funkcję szybkiego startu.

Nowy model Lily pojawi się w sprzedaży już niebawem i ma kosztować 699 dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.